Sertifika

Temel olarak emlakçılık hizmetleri kursu ve gayri menkul danışmanlığı için yapılan kurslar ilkokul ve üzeri mezunlarının katılabileceği yaygın eğitim ve uzaktan eğitim yöntemleri ile verilen 120 saatlik bir eğitim programıdır. Gayrimenkul danışmanlığı sertifikası günümüzde bu sektörde çalışabilmek için zorunlu olan bir sertifikadır. Bu sertifikaya sahip olan bütün bireyler gayrimenkul danışmanlığı ve emlak sektörlerinde hizmet verebilir ve çalışabilirler. Bu sertifika ile birlikte isteyen genç girişimci adayları sektörde yeni proje ve planlamalar hazırlayarak çalışmalar sergileyebilir ve hayallerini gerçekleştirebilirler. Devletin sağlamış olduğu vergi indirimleri ve girişimcilik alanındaki teşvikler sayesinde gençler bu sektörde dev projeleri yönlendirebilir ve çeşitli alanlarda çalışmalar yapabilirler. Emlak sektörünün son zamanlarda popüler olması birçok gencin erken yaşta hayallerini gerçekleştirmesine zemin hazırlamış ve günümüzde bu sektöre olan ilgi oldukça artmıştır. Birçok yerde bu sektör ile alakalı gayrimenkul danışmanlığı kursu hizmetleri verilmektedir. Emlakçılık hizmetlerinde hak sahiplerinin talepleri doğrultusunda her türlü taşınmaz alımı ve satımı ya da kiralanması konularında pazarlama faaliyetleri gösterilmesi ve her türlü işlem ve sözleşmenin oluşturulması, yapılan bütün hizmetlerin öncesi ve sonrasında ifası ve mesleğin konuları içerisindeki araştırma bilirkişilik ve değerlendirme hizmetlerinin bütünü bu mesleği kapsamaktadır.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi

Emlak sektöründe olan ve sektörde çalışan ya da çalışmayı düşünen kişilerin katılması ve sertifika alması zorunlu olan bir eğitim sistemidir. Herhangi bir iş yerinde düzenlenen süreli ya da süresiz sözleşmeye dayanılarak ev, arsa dükkân gibi taşınmaz malların satışı ve kiralanması konularında danışmanlık hizmeti veren kişi ve kurumların eğitimi ve belgelendirilmesi için Mîlli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında hazırlanmış olan eğitim programları emlak danışmanlığı eğitimi adı altında yapılmaktadır. Bu sektöre ilgi duyan bireylerin sosyal bilim ve sosyolojik konulara ekonomiye ve sözel yeteneğe, iletişim becerisine güçlü ve girişimci bir kişiliğe sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bireylerin özel hayatlarına saygılı ve gizlilik prensiplerine uygun bir ilke belirleyip bu doğrultuda hizmetler vermesi gerekmektedir. Emlak sektörlerinde hizmetlere yurtiçinde ya da yurt dışında devam edilebilmesi için bu sertifika oldukça önemlidir.

Bayilik Başvurusu
İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları