egitim

Gayrimenkul Danışmanı Olmak İçin Şartlar

Kural olarak gayrimenkul danışmanlığı yapabilmek için devlet tarafında mutlak engelleyici şartlar bulunmamaktadır. Yalnız bir takım sahip olunması gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurları göz atacak olur isek; öncelikli gayrimenkul danışmanı adayının sahip olması gereken en önemli birinci özellik güvenilir ve dürüst bir kişiliğe sahip olmasıdır. Sonuçta çalışacakları portföyler kendilerine güvenmekte olacaklar ve paralarını kendisini bir bakıma emanet etmiş olacaklardır. Gelen yeni yasa ile birlikte artık gayrimenkul danışmanlığı yapacak olan kişilerin ve aynı zamanda da emlak danışmanlığı yapacak olan kişilerin mutlaka bir emlak danışmanlığı kursuna kayıt olmaları ve bu kursu başarı ile bitirip onaylı sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir. Bu bakıma mutlak şart olarak nitelendirilebilecek olan bir şart olarak emlak danışmalığı sertifikasını gösterebiliriz.

 

 

Bahsetmiş olduğumuz emlak danışmanlığı kursları gerek devlet tarafından belediyelerce verilmekte (İSMEK vb) gerekse özel kamu kuruluşlarınca da bu sertifikayı alma fırsatı sunulmaktadır. Bir gayrimenkul danışmanında aranacak önemli şartlardan birisi de diksiyondur. Muhakkak bir kişi çalışacağı danışmanın güvenilirliğine dikkat edeceği ve özen göstereceği kadar aynı zamanda da kendisinin konuşmasına ve diksiyonunun düzgünlüğüne de önem gösterecektir. Bir gayrimenkul danışmanı daima enerjik, dinamik , güler yüzlü ve aynı zamanda da daima öğrenmeye ve eğitimlere açık olmalıdır. Bu özelliklerin yanı sıra olması gereken şartlardan bir diğeri ise, gayrimenkul danışmanı adayının kendi mesai saatleri içerisinde kılık kıyafetine olması gereken önemi vermeli ve çok sportif bir kombinden uzak durmalıdır. Ciddiyet ve işe olan saygının getirdiği bir unsur olarak kılık kıyafette tertip, resmilik bu sektörde oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Tabii ki sadece takım elbise kapsamında değerlendirmiyoruz. Bir ceket; kruveze veya blazer özellikli sportif ceketler ile de hem işe olan ciddiyet artacak hem de şık bir danışman olunacaktır.

Bayilik Başvurusu
İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları İş Fırsatları